Unikátna zavinovacia deka navrhnutá pre detské autosedačky

Snugglebundl je na svete prvá patentovaná deka s držadlami, ktoré slúžia k vyzdvihnutiu a premiestneniu vášho bábätka. Rúčky sú pevné a bezpečné, testované až do záťaže 30 kg.

Bez obáv tak každá mamička premiestni svoje čerstvo narodené dieťatko, alebo väčšieho kojenca.

Deti si na Snugglebundl veľmi rýchlo zvyknú a hneď sa stane ich obľúbenou dekou, ktorú poznajú a obľúbia si ju.

Snugglebundl po správnom pripútaní dieťaťa do autosedačky naplno zaisťuje bezpečnosť vášho dieťatka. Bol testovaný pri tzv. crash testoch (chovanie pri náraze), aby spĺňal bezpečnostné európske i americké štandardy, ako pre trojbodové, tak aj päťbodové sedačky.

Bezpečnosť spočívá v tom, že upínacie pásy sedačky vedú priamo cez ramená dieťaťa, nie cez látku. Dieťa se zavinie až po pripútaní. Zároveň odpadá aj vrstvenie oblečenia, pretože materiál Snugglebundlu je hrejivý a bábätku zaistí komfort a pohodlie zodpovedajúce jednej silnejšej vrstve odevu.

Dieťa vložte do autosedačky s roztvorenými rúčkami Snugglebundlu, upevnite popruhy sedačky a až potom bočné cípy deky preložte cez seba. Dieťa tak zabalíte a zaistíte mu tepelný komfort.

Videonávod na správne zapínanie do päťbodovej sedačky

Podpora hlavičky kojenca & Moroov reflex

Väčšina dětí v autosedačke veľmi ľahko zaspí. Problém nastáva vo chvíli, keď mamička alebo otecko potrebujú svoje dieťa preniesť, ale nechcú ho zobudiť.

Spiace dieťa pocíti zmenu okolnej teploty vo chvíli, keď ho odkryjete. Súčasne počas pokusu o vybratie z autosedačky vždy dôjde k zmene polohy hlavy bábätka, čo spúšťa tzv. Moroov reflex, fyziologickú reakciu tela na náhle alebo potenciálne nebezpečenstvo. Dieťa se budí, nieje si isté, čo se deje, reaguje plačom a zažíva nepríjemné pocity.

Snugglebundl zaistí plnú podporu hlavičky aj behom vybratia zo sedačky a zdvihnutia do náručia svojej mamičky. Zároveň dieťa nepociťuje žiadnu náhlu zmenu teploty. Zostáva v teple deky a jeho hlavička je podopretá behom akéhokoľvek pohybu.

Pre ešte väčší komfort pre hlavičku je do Snugglebundlu všitá „kapucňa“, ktorej lem je vypolstrovaný, aby okolo mohol voľne cirkulovať vzduch, a zároveň predstavuje mäkký ukľudňujúci prvok podporujúcí odpočinok.

Hlavné benefity Snugglebundlu pri použití vo Vašej autosedačke:

– Spánok – vyberiete a vložíte bábätko do autosedačky, bez toho, aby ste ho zobudili

– Ľahkosť – už žiadne ďalšie nosenie ťažkej autosedačky iba preto, aby ste svoje dieťa nezobudili

– Komfort – vaše dieťa je v teple a príjemne zavinuté pre väčší pocit bezpečia

,,Ako mama piatich detí by som neváhala Snugglebundl používať” – Margaret Bolt, britská expertka pre bezpečnosť autosedačiek

Bezpečie a podpora zdravia vášho bábätka

Skráťte čas, ktorý vaše dieťa trávi v autosedačke!

Snugglebundl znižuje negatívny dopad na zdravie vášho bábätka pri nadmernom používaní autosedačiek. Je určený už pre novorodencov! Existuje mnoho rôznych štúdií, ktoré ukázali nárast zdravotných problémov v súvislosti s nadmerným používaním detských autosedačiek. Najväčším nebezpečenstvom je však nedostatok kyslíka v krvi z dôvodu plytkého dýchania, keď je brada pritisknutá na hrudníček, po veľmi dlhú dobu.

Nedávna štúdia (Nurses’ Health Study) na univerzite v Southhamptone a Bristole ukázala, že pokiaľ dieťa ležalo pod uhlom simulujúcim autosedačku po dobu 30 minut (či už spiace, alebo aktívne bdelé), jeho činnosť srdca a frekvencia dýchania sa zvýšila, ale hladina kyslíka v krvi bola nižšia v porovnaní s dieťaťom ležiacim v detskej postieľke. Preto sa obecne odporúča nenechávať bábätko v autosedačke dlhšie než 30 minut.

Tiež sa bojíte presunúť bábätko z autosedačky do kočiarika, aby se nezobudilo?

So Snugglebundlom sa už nemusíte ničoho obávať. Môžete svoje dieťatko opakovane zdvíhať do náručia a ukladať späť do autosedačky, kočiarika, závesnej kolísky, bez toho aby ste ho pri tom prebudili.

So Snugglebundlom môžete dieťatko kedykoľvek dvihnúť do náručia a poláskať bez toho, aby ste mu tým prerušili spánok.

Snugglebundl vám naviac pomôže vyhnúť sa negatívnym zdravotným problémom spojeným s príliš dlhým pobytom dieťaťa v autosedačke.

Snugglebundl tiež prináša množstvo ďalších priaznivých dopadov na zdravie vášho dieťaťa. Predovšetkým pre čerstvo narodené bábätká, kde se odporúča zaistiť podmienky pripomínajúce maternicu.

Snugglebundl Vaše bábätko pevne ovinie. Novorodenec sa tak bude cítiť v bezpečí a veľmi rýchlo sa ukľudní, často pri jemnom pohojdaní aj zaspí ešte skôr, než ho rodičia vložia do autosedačky či kočiara.

Zaistenie hlavičky

U väčšiny novorodencov, ktorí ešte nedržia hlavičku, je nutné zaistiť jej správnu fixáciu pri každom pohybe a manipulácii.

Tiež ste často neistí, či dvíhate hlavičku svojho bábätka správne?

Snugglebundl rodičom túto neistotu pomôže vyriešiť. Keď zatiahnete za rúčky, celý Snugglebundl sa začne tvarovať do písmena C ako v prípade hojdacej siete a tvorí okolo dieťaťa ochranný vak, ktorý podporuje zdravé zakrivenie chrbtice. Materiál, ktorý drží hlavu a krk, túto oblasť pri dvíhaní zafixuje a zaistí tak bezpečnú oporu.

Ak chcete vidieť video, ktoré názorne ukazuje zaištenie krku dieťaťa vo chvíli vyzdvihnutia za rúčky Snugglebundlu, kliknite na tento obrázok

Detská multifunkčná zavinovacia deka

Všetkých rodičov ohromí, čo všetko táto deka dokáže! Je to doplnok, ktorý každej mamičke uľahčí balenie na cesty.

Bábätko môžete kamkoľvek bezpečne položiť. Deku využijete aj ako deku na hranie doma, vonku v prírode, či na nej ľahko a rýchlo dieťa prebalíte.

Po zdvihnutí do náručia s väčším súkromím bábätko nakojíte, pretože Snugglebundl poslúži aj ako diskrétna zástena.

Dieťatko v ňom môžete jemne hojdať a kolísať, takže ho ľahšie utíšite alebo dokonca uspíte. Zároveň deka dieťa zahreje a po zabalení dieťaťu vytvorí bezpečný a príjemný priestor pre odpočinok.

Nejedná se však o nosítko, proto ho používejte jen pro zvedání a pokládání miminka. Pouze v případech, kde není bezpečné přenést dítě v náruči (například při chůzi ze schodů, kdy si nevidíte na nohy), může být krátkodobě použit pro tento účel.

Kojenie

Jednoduché diskrétne kojenie

Kľud

Zabaľte svoje dieťatko pre pocit kľudu a bezpečia

Prebaľovanie

Ľahké prebalenie

Hranie

Podložka na hranie

Kolísanie

Bábätko utíšite či ukolíšete k spánku alebo ho iba pohojdáte pre radosť

Pomôcka k uľahčeniu popôrodnej starostlivosti

Pomoc pri bolestiach chrbta po pôrode

Ak trpíte akoukoľvek bolesťou chrbta, každodenné dvíhanie a ukladanie dieťaťa do kočiara či autosedačky môže byť veľmi problematické. Dvíhanie alebo ukladanie dieťaťa obvykle znamená, že je potrebné použiť jednu ruku na podporu tela a druhú na hlavu a krk. Tým ste nútení sa pri zdvíhaní ohýbať.

V prvých mesiacoch života dieťaťa ho dvíhame a ukladáme nespočetnekrát. Vraví se, že až 50-krát za deň. To je 18 000-krát za prvý rok! Potom, čo mamičky najprv 9 mesiacov dieťa nosia, ich telo prejde ešte zmenami po pôrode, môže byť ohýbanie sa k bábätku a manipulácia s ním veľmi náročným úkonom. Vtedy sa ozýva nielen boľavý chrbát.

Snugglebundl bol navrhnutý tak, aby tento problém vyriešil.

Vďaka rúčkam Snugglebundlu dvíhate bábätko vo vzpriamenej pozícii tela, váhu dieťaťa prevezmú ruky, čo znamená menší tlak na brucho, telo je celkovo uvoľnenejšie a zároveň odpadá emocionálny a fyzický stres zo zlej podpory hlavičky a obava z prebudenia dieťaťa.

Ľahké, zdravšie dvíhanie a ukladanie vášho dieťaťa!

Pomoc s uzdravením pri šití a po cisárskom reze

Pre rýchle uzdravenie v prípade pôrodných zranení alebo chirurgického zákroku pri cisárskom reze, je eliminácia predklonov, namáhania panvového dna a brušných svalov najčastejším odporúčaním lekárov.

Použiť Snugglebundl je ako mať pár rúk naviac, čo vám pomôže dvíhnúť a položit svoje dieťa – dokonca aj po operácii – bez zapojenia brušných svalov, a teda aj so šetrnosťou ku stehom.

-Má využitie už v pôrodnici po narodení bábätka (nieje potrebná pomoc pôrodnej asistentky)

-Jedinečný produkt svojho druhu na svete, ktorý pomáha po cisárskom reze

-Umožňuje dvíhať / ukladať / presúvať bábätko, bez namáhavých predklonov

-Odvedie tlak z brušných svalov a ušetrí stehy po cisárskom reze

-Zdvihnete dieťa do náručia bez pomoci aj po cisárskom reze

-Odporúčané mamičkami aj zdravotníckym personálom

Nenahraditeľný v prípade dvojčiat (viacerčiat)

V prípade, že sa ako rodičia straráte o dvojčatá, bude sa Vám hodiť všetka dostupná pomoc a podpora. Nielen čo týka ušetrenia peňazí, ale predovšetkým v tom, čo vám a vašej rodine zjednoduší život.

V čom konkrétne je Snugglebundl užitočný?

-Zaistí viac spánku a pomôže s dennou rutinou

Dvojčatá se väčšinou narodia s nižšou hmotnosťou, a preto potrebujú mnoho kvalitného spánku, ktorý je dôležitý pre ich rýchlejší vývoj. So Snnuglebundlom ich ľahšie upokojíte a ukolísate k spánku. Znamená to viac kľudu pre bábätká a viac času pre vás si všetko zorganizovať.

-Pomôže so zotavením po pôrode

Vysoké percento viacnásobných pôrodov prebieha cisárskym rezom alebo iným lekárskym zásahom. Vďaka Snugglebundlu sa pri manipuláci s bábätkami nemusíte toľko predkláňať, napínať brušné svaly a panvové dno, šetríte chrbát a popôrodné zranenia.

-Uľahčí prenesenie z a do autosedačky

Snugglebundl nieje nosítko, ale na krátke presuny je neoceniteľný v tom, ako môže zjednodušiť život s dvojčatami. Napríklad chôdza do a zo schodov s dvoma deťmi v náručí je veľmi obtiažna, pretože si vôbec nevidíte na nohy. So Snugglebundlom deti znesiete zo schodov rýchlo a bez obáv. Zároveň ich môžete naraz doniesť k autu a vložiť alebo vyzdvihnúť z autosedačky, pretože k tomuto úkonu potrebuje mamička len jednu ruku.

-Nenosíte so sebou toľko vecí

Ak máte Snugglebundl, už toho veľa nepotrebujete. Máte ochranný poťah na autosedačku, prebaľovaciu podložku, zástenu na kojenie a niečo, na čo položíte svoje dieťa kdekoľvek. A navyše máte so sebou hojdačku a šetríte svoj chrbát, ak už idete kamkoľvek. Všetko za cenu jedného predmetu. Nieje divu, že najbežnejším komentárom rodičov býva:

„Kiežby som o Snugglebundli vedela, keď som mala svoje prvé dieťa!“

Snugglebundl

Uľahčí Vám rodičovské povinnosti a dopraje bábätku kvalitný spánok bez prebúdzania aj pri premiestnení do autosedačky alebo kočiarika.